recykLES - příběhy lesních světů

Nová unikátní zážitková expozice v Národním zemědělském muzeu v Praze se zajímavým uměleckým záměrem, kdy kromě recyklace materiálu hovoří autoři koncepce scénograf Tomáš Žižka a lesník Václav Kinský také o recyklaci myšlenek a příběhů. Kromě osvědčeného autorského týmu, tedy dvojice výtvarníků z New Yorku Wade Kavanaugha a Stephena B. Nguyena, muzikanta Vladimíra Václavka, se nově představuje také výtvarnice Silvie Gajdošíková-Belis, lightdesigner Dmitri Berzon (Lunchmeat.cz) a další výtvarní umělci.
 
Umělecký spolek “mamapapa” otevřel 17. června 2016 pro veřejnost pokračování úspěšné série zážitkových výstav s lesní tématikou.
Návštěvníci prožijí cestu lesními světy, uprostřed za(s)taveného času se malým lesním rokem dostanou k jádru a základu všech lesů. A až v lesním orloji zazní zvuky lesních semínek, padajících z úrodné koruny bájného stromu, vypraví se s vypravěči na hravou pouť do míst, kde tajemné síly vydávají své vlastní pokyny energii celého lesního světa, uchované v obalech plodů a semen lesních dřevin, v rytmu věčného koloběhu.
Přijďte zažít poutavé příběhy lesních světů, skryté pod obalem Národního zemědělského muzea, kde “recykLES” dostává nové renesanční tvary a podoby.
Expozice je přístupná pouze s vypravěčem – průvodcem v určenou hodinu (dle časového rozvrhu uvedeného na recepci).
Termín prohlídky si můžete objednat na e-mailové adrese: les@nzm.cz.